Paslaugos » Dantų protezavimas

 

Fiksuoti dantų protezai

 

 • Bemetalės keramikos vainikėliai - tai naujas žingsnis į estetiką. Jie gaminami iš porceliano. Savo savybėmis keramika labai artima natūralaus danties savybėmis. Ji pralaidi šviesai (kaip natūralus  dantis), todėl atrodo itin natūraliai. Jie tinka ne tik priekiniams dantims protezuoti, bet ir krūminiams. Ši ličio disilikato stiklo keramika yra 4 kartus kietesnė nei įprasta keramika, naudojama protezuojant metalo keramikos vainikėliais. Be to, pritaikant šio tipo vainikėlį, dantis nušlifuojamas gerokai mažiau nei metalo ar cirkonio keramikos vainikėliams.

                 dantu protezavimas ukmergeje          dantu protezavimas gydymas ukmergeje

 

 • Cirkonio keramikos vainikėliai - tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai, kurie susideda iš dviejų dalių - iš cirkonio keramikos karkaso, padengto porceliano sluoksniu. Jie tinka daryti tiltams krūminių dantų srityje, kur reikalingas itin didelis tvirtumas. Kadangi cirkonio keramika turi nepermatomą karkasą, todėl ja galima paslėpti metalinę kultį dantyje, ar esant stipriai patamsėjusiems dantims koreguoti.

                  dantu protezavimas ukmergeje     dantu protezavimas ukmergeje

 

 • Metalo keramikos vainikėliai yra gaminami padengiant metalinį karkasą porceliano sluoksniu, kurio spalva atitinka natūralių dantų spalvą. Metalo keramika galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus. Tokie protezai atrodo gražiai, funkcionuoja gerai ir yra pigesni nei bemetaliai. Visgi šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą – metalinis protezo karkasas atspindi šviesą, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija”, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezais rekomenduojame protezuoti krūminius dantis. 

       dantu rovimas ukmergeje dantu salinimas ukmergeje 

 

 • Užklotai - naudojami šoniniams dantims restauruoti, kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus. Tokiu atveju siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano užklotu,  kuris tiek funkciškai, tiek estetiškai yra itin patikimas. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu.

                                                   protiniu dantu rovimas ukmergeje

 

 • Vieno danties protezavimas ant implanto. Dantų laboratorijoje yra pagaminama individualus danties vainikėlis, kurį gydytojas pritvirtina ant implanto atramos. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, tokiu atveju yra sustabdomas kaulo sunykimas prarasto danties vietoje. Be to, nereikia šlifuoti greta esančių gyvų dantų tiltinei konstrukcijai, kai panaudojamas danties implantas.  

                                                   protiniu dantu rovimas ukmergeje

 • Protezavimas ant implantų, kai trūksta kelių dantų vienoje eilėje. Šiuo dantų protezavimo atveju yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas dantų vainikėlių tiltelis. Paprastai du implantai laiko tris dantų karūnėles.

                                

                                                     protiniu dantu rovimas salinimas ukmergeje

   

Išimami dantų protezai

 

 • Pilnos ar dalinės dantų plokštelės yra gaminamos iš plastmasės ir turi akrilinius dantis bei metalinius kabliukus (pacientui pageidaujant yra galimybė naudoti danties spalvos plastmasinius kabliukus). Šis išimamų protezų tipas yra pats paprasčiausias ir pigiausias lyginant su kitais.

   burnos higiena ukmergeje burnos higiena ukmergeje

 • Lanko atraminiai dantų protezai turi metalinį karkasą, kuris specialių apkabėlių arba užraktų pagalba tvirtinasi prie burnoje likusių atraminių dantų. Šis protezas turi plastmasinį pagrindą, kuris remiasi į gleivinę ir į kurį sustatomi trūkstami dantys. Kai žmogus neturi krūminių dantų ir nėra galimybės protezuoti implantais, tai lankiniai protezai yra pakankamai gera išeitis. Šių protezų privalumas prieš paprastas plokšteles yra tas, jog jie yra kur kas tvirtesni, pasižymi geresne stabilizacija. Taip pat viršutiniame žandikaulyje nepilnai uždengiamas gomurys, todėl pacientas geriau jaučia skonį.

                                                                  estetinis plombavimas ukmergeje           

          

 • Išimami daliniai dantų protezai, pagaminti iš neiloninio termoplastiko, yra komfortiški ir gražūs bei ypač lengvi, todėl leidžia pilnai atstatyti dantų eilių defektus. Tradiciškai seniau buvo manoma, kad protezai turi būti kieti, nejudantys, tačiau lankstumas reikalingas, nes ir natūralus dantis turi minimalų paslankumą. Plokštelės kabliukai, besitvirtindami prie dantų, yra danties spalvos. Be to, šie protezai nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui. Taip pat protezo bazė ilgai nešiojant nekeičia spalvos.

                                                                       estetinis plombavimas ukmergeje

 

 • Išimami dantų protezai, fiksuojami ant dantų implantų. Pagrindinis jų privalumas lyginant su klasikiniais protezais - tai fiksacija ant implantų. Klasikiniai protezai laikosi tik ant dantenų, jiems laikyti reikia naudoti specialias pastas ir klijus. Protezas, fiksuojamas ant implantų, yra stabilus, nebijosite jog iškris kalbant ar kramtant maistą. Šiam protezavimo metodui naudojami mažiausiai du implantai. Norint pasiekti didesnį stabilumą rekomenduojami keturi implantai. Paties protezo fiksavimui dažniausiai naudojama rutulinė fiksacija. Ant implanto yra prisukama rutulio formos atrama, o ant protezo - įduba su guminiu žiedu. Dedant  protezą į burną, rutuliukas įslenka į proteze esančią įdubą ir fiksuojasi guminiu žiedu neleisdamas jam judėti. 

                                                              skubi dantu pagalba skausmas ukmergeje