Paslaugos » Periodontologinis gydymas

      Dažniausios aplink dantį esančių (periodonto) audinių ligos yra dantenų uždegimas (gingivitas) bei negydomo dantenų uždegimo pasekmė - periodontitas. Gingivito požymiai – paraudusios, paburkusios ir kraujuojančios dantenos. Sergant periodontitu, dantenos būna ryškiai raudonos, kraujuoja ne tik valant, bet ir valgant, atsiranda skausmas. Dantenos pūliuoja, dantys pradeda judėti, iškrenta, nes irsta dantį palaikantys raiščiai, nyksta ir tirpsta dalis žandikaulio kaulo.

 

      Pagrindinė periodonto ligų priežastis yra nepakankama burnos higiena. Kaupiantis ir mineralizuojantis minkštajam danties apnašui, susidaro dantų akmenys, kurių nuvalyti su dantų šepetėliu tampa nebeįmanoma. Būklei progresuojant atsiranda žandikaulio kaulo tirpimas, dantys naturaliai išilgėja, tampa paslankūs, gali sukelti skausmus.

 

      Norint sustabdyti gingivito ar periodontito progresavimą ir juos išgydyti pirmiausia reikia įvertinti periodonto būklę. Gydymas tęsiamas atliekant profesionalią burnos higieną, t.y., pašalinamas kietasis ir minkštasis danties apnašas naudojant ultragarsinius bei rankinius instrumentus. Jei reikia, dantenų kišenės praplaunamos specialias priešuždegiminiais tirpalais. Po šio gydymo etapo labai svarbu yra paciento motyvacija gerinant burnos higieną, todėl gydytojas visuomet supažindina  pacientą  su burnos higienos apmokymo instrukcijomis. Priklausomai nuo periodonto būklės sunkumo pacientas dar kartą pasikviečiamas po tam tikro laiko, kad įvertintume dantenų ir kaulo gijimą. Jeigu gijimas nepakankamas (dažniausiai dėl blogo dantų valymo) dar kartą atliekama profesionali burnos higiena, pacientas apmokomas teisingai valytis ir prižiūrėti dantis, o sudėtingesniais atvejais gali būti reikalinga specialisto periodontologo konsultacija.

 

                        burnos higiena ukmergeje