Paslaugos » Skubi pagalba

 

Dantų ėduonis ir jo komplikacijos - tai dažniausia priežastis, sukelianti dantų skausmą. Dantų apnašose esančios bakterijos skaido cukrų ir išskiria danties paviršiuje rūgštis, kurios ardo ir tirpina emalį. Taip atsiranda palankios sąlygos dantų ėduoniui vystytis. Jei dantys negydomi, bakterinė infekcija pasiekia danties pulpą(„nervą“), t.y. minkštąjį audinį, esantį danties viduje. Vystosi danties pulpos uždegimas – pulpitas, dantų ėduonies komplikacija. Pulpos uždegimą sukelia ne tik iš gilių kariozinių ertmių, bet ir dėl danties vainiko ar šaknies lūžių į danties pulpą patekę mikroorganizmai. Kartais uždegimas atsiranda dėl mechaninių ar cheminių dirgiklių, susijusių su gydytu danties ėduonimi bei uždėtu užpildu (plomba). Pulpoje yra daug nervinių galūnių, kurios yra labai jautrios skausmui. Dėl to uždegimo metu jaučiamas savaiminis, ilgalaikis, pulsuojantis vidutinio stiprumo ar stiprus skausmas, plintantis per visą žandikaulį, dažniausiai pasireiškiantis vakare arba naktį miegant. Skausmą sukelia ir šaltas arba karštas dirgiklis, kuris tęsiasi ilgą laiką net po dirgiklio pašalinimo, vaistai nuo skausmo dažniausiai nepadeda.

 

Pulpito atveju gydytojas odontologas, suteikdamas skubią pagalbą, atlieka vietinę nejautrą ir atveria pulpos kamerą, jei reikia, pašalina vainikinę pulpą ir įdeda raminančiai pulpą veikiančių vaistų. Danties vainikas yra atstatomas laikinu užpildu. Praėjus vietinei neujautrai skausmas dažniausiai kaip mat išnyksta. Visgi ši procedūra užtikrina skausmo nebuvimą tik laikinai, todėl būtina su gydytoju odontologu susitarti dėl sekančio vizito ir gydyti skausmą sukėlusio danties šaknų kanalus.

 

Jei esant pulpitui nesikreipiama į gydytoją odontologą, vystosi pulpos nekrozė (numiršta danties nervas). Vyksta uždegimo procesas danties šaknies viršūnės srityje, formuojasi pūlinys. Tai vadinama višūniniu periodontitu. Esant ūmiam ar lėtiniam paūmėjusiam pūliniui, žmogus jaučia stiprų „plėšiantį“ skausmą, dantis būna skausmingas sukandus, atrodo tarsi „pakeltas“, kartais paslankus. Dažnai ties tokiu dantimi pereinamoji raukšlė patinsta, pakyla kūno temperatūra. Jei uždegimas lėtinis, pulpos nekrozė gali būti ir be simptomų arba sukelti nestiprų, išplitusį maudžiantį skausmą, kuris sustiprėja procesui paūmėjus, nusilpus organizmo imuninei sistemai, persišaldžius.

Viršūninio periodontito atveju gydytojas odontologas, suteikdamas skubią pagalbą, atlieka vietinę nejautrą ir atveria pulpos kamerą bei pašalina visą vainikinę pulpą. Lokalizuoti šaknies kanalai dalinai išvalomi, praplaunami specialiais bakteriocidiškai veikiančiais tirpalais. Į šaknies kanalus įvedama kalcio hidroksido pasta, kaip intrakanalinis medikamentas. Danties vainikas atstatomas laikinu užpildu. Paskiriami antibiotikai. Sekančio vizito metu pagal sutartą laiką gydomi skausmą sukėlusio danties šaknies kanalai.

 

Delsiant ir negydant viršūninių periodontitų ar pūlinių, gali prasidėti žandikaulio kaulo pažeidimai (periostitas, osteomielitas). Todėl laiku pastebėti ir sugydyti nedideli dantų pažeidimai padės išvengti rimtų burnos ertmės ligų komplikacijų bei jas lydinčio stipraus skausmo.

 

Esant danties skausmui B. Rubinienės odontologijos klinikos gydytojai yra visuomet pasiruošę padėti tą pačią akimirką. 

                                                                                                           

 

                                                                                                                   skubi dantu pagalba ukmergeje