Paslaugos » Estetinis plombavimas

Danties plombavimas – tai danties defekto užpildymas ir atkūrimas. Dažniausiai plombavimui naudojama medžiaga - šviesoje kietėjanti helio plomba (kompozitas). Plombavimu galima atkurti prarastą danties funkciją ir estetiką. Jei yra netekta daug danties kietųjų audinių (pvz., dėl kariozinio pažeidimo), paprastai plombavimas neindikuotinas ir  rekomenduojama dantį protezuoti naudojant dalinius ar pilnius vainikėlius bei užklotus.

 

 

Estetinis danties plombavimas

 

Estetinis plombavimas yra vienas labiausiai tausojančių dantų restauracijos metodų. Plombuojant estetiškai - maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai, jie nėra šlifuojami, dantys išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė, atkuriama natūralių dantų sluoksniai, jų skaidrumas, forma. 

 

Svarbu atminti:

 

  • Plombuotas dantis kartais gali būti labai jautrus. Paprastai toks jautrumas praeina per kelias savaites. Jei dantis jautrus ilgiau nei 2–4 savaites, reikėtų kreiptis į odontologą.
  • Laikui bėgant, plombos dyla, tarp danties ir plombos gali atsirasti įtrūkimų, kuriuose susidaro sąlygos kauptis mikroorganizmams ir vystytis antriniam kariesui. Dėl to svarbu profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Per profilaktinį apsilankymą senos plombos gali būti poliruojamos.