Paslaugos » Vaikų dantų gydymas

Dažniausiai pasitaikanti vaikų dantų liga – ėduonis, kuris yra sukeliamas burnoje esančių bakterijų. Jei nenuvalomos, arba blogai nuvalomos dantų apnašos, kuriose kaupiasi bakterijos, labai mėgstančios saldų, daug angliavandenių turintį maistą, prasideda danties audinio irimas – kariesas. Bakterijos sukelia ir kitas burnos problemas- dantenų uždegimą, periodontitą. Todėl norint turėti sveikus dantis ir dantenas, svarbu tinkama jų priežiūra.

 

                                                                       pieniniu dantu gydymas ukmergeje

 

Vaikas turi būti pratinamas valyti dantis nuo pat mažų dienų. Maždaug iki 6-7 metų dantis vaikams turi valyti tėvai, nes jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Pačius pirmuosius dantukus reikėtų valyti drėgna marle ar švariu audeklu po pusryčių, o ypač vakare, prieš miegą. Be to, išdygus dantukams reiktų atpratinti vaiką nuo naktinių maitinimų mamos pienu, mišiniu, ypač kenkia saldūs gėrimai, arbatėlės. Prieš miegą galima pasiūlyti buteliuką su vandeniu ar čiulptuką. Patartina riboti cukraus kiekį ir dažnį vaiko mityboje. 

 

              

Apie 6-tus gyvenimo metus prasikala pirmieji nuolatiniai dantys. Jiem pilnai išdygus rekomenduojama padengti šiuos dantis silantais - specialia medžiaga, kuria užliejamos dantų vagelės (kaip parodyta paveikslėlyje apačioje). Ši medžiaga užpildo įdubimus, neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašui, be to išskiria fluorą, taip sutvirtindama dantį.                       

 

                                                                        vaiku pieniniu dantu gydymas ukmergeje

 

Plačiai paplitusi nuomonė, kad pieninių dantų gydyti neverta, nes jie vis tiek iškris, yra klaidinga. Pirmiausia, negydomi pieniniai dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Dantų kariesas ir dėl to atsirandantis skausmas gali trikdyti vaiko mitybą, nulemti elgesio pasikeitimus ir prastą estetinę išvaizdą. Taip pat priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui. Tai dažna ortodontinių problemų priežastis. Pieninis dantis palaiko vietą nuolatiniam dančiui, tad per anksti jo netekus, naujas dantis gali išdygti kreivai. Todėl pieninius dantis gydyti yra būtina.